close
تبلیغات در اینترنت
شعر
loading...
اخبار کنکور
آخرین ارسال های انجمن

دانلود کتاب رباعیات فخرالدین عراقی

محسن بازدید : 490 20 / 12 / 1391 نظرات ()

فخرالدین عراقی

شیخ فخرالدین ابراهیم بن بزرگمهر بن عبدالغفار کمیجانی(همدانی)، شاعر و عارف، در سال 610 هجری قمری در کمیجان همدان دیده به جهان گشود. وی در هشتم ذیقعده سال 688 هجری قمری در شهر دمشق در گذشت.

 

 

عنوان:رباعیات فخرالدین عراقی
نویسنده:فخرالدین عراقی
زبان:فارسی
فرمت:PDF
تعدادصفحات:28
حجم:112 کیلوبایت

دانلود کتاب رستم در روایات سعدی

محسن بازدید : 482 20 / 12 / 1391 نظرات ()

             رستم در روایات سغدی

رستم جهان پهلوان ایرانی است که داستان او از دوره مادها تا هخامنشیان و سرانجام اشکانیان، به صورت سینه به سینه نقل شده و در این دوره مکتوب گشته است. اما منبعی که کمتر مورد پژوهش اساتید تاریخ قرار گرفته است، متونی کشف شده به زبان سغدی است که داستانی از رستم را در بر دارد که نه در شاهنامه و نه در هیچ یک از منابع پهلوی یافت نشده است. محل یافته شدن داستان رستم غارهای هزار بودا نزدیک شهر توئن هوانگ در ایالت کانسوی چین بوده است. از آنجا که آغاز و پایان نسخه سغدی افتاده. کتاب فوق، با دو ترجمه از زبان سغدی؛ یکی ترجمه واژه‌ به ‌واژه و دیگری ترجمه آزاد، به همراه مقاله ای با نام "رستم و زال و تبار پهلوانان سیستانی" برای شما طبع گشته است.

 

 

عنوان:رستم در روایات سغدی
نویسنده:بهمن انصاری
زبان:فارسی
فرمت:PDF
تعدادصفحات:10
حجم:105 کیلوبایت

 

دانلود کتاب شنا در آب های آزاد‎

محسن بازدید : 558 20 / 12 / 1391 نظرات ()

مجموعه شعر شنا در آبهای آزاد

مجموعه شعر شنا در آبهای آزاد گزیده ای است از شعر شاعران شهرستان جیرفت، که توسط ساسان شیبانی نژاد و شهرزاد حیدرزاده گرد آوری شده است.

 

 

عنوان:شنا در آب های آزاد‎
نویسنده:ساسان شیبانی نژاد
زبان:فارسی
فرمت:PDF
تعدادصفحات:39
حجم:621 کیلوبایت

 

دانلود کتاب گلایه

محسن بازدید : 474 12 / 12 / 1391 نظرات ()

کتاب گلایه

این دفتر شعر مجموعه ای از دوبیتی ها و رباعی ها و تک بیت ها از سروده های فرهاد قلندر می باشد. جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

 

عنوان:گلایه
نویسنده:فرهاد قلندر
زبان:فارسی
فرمت: PDF
تعداد صفحات: 38
حجم:120 کیلوبایت

دانلود کتاب آیدا, درخت, خنجر و خاطره

محسن بازدید : 459 26 / 11 / 1391 نظرات ()

کتاب آیدا, درخت, خنجر و خاطره

در این پست برای شما کاربران گرامی کتاب شعر "آیدا, درخت, خنجر و خاطره" از احمد شاملو را آماده کرده ایم. جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

 

عنوان:آیدا, درخت, خنجر و خاطره
نویسنده:احمد شاملو
زبان:فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات: 61
حجم:267 کیلوبیت

دانلود کتاب دیوان رهی معیری (سایه عمر)

محسن بازدید : 547 26 / 11 / 1391 نظرات ()

دیوان رهی معیری

حمد حسن (بیوک) معیری در اردبیهشت 1288 در تهران، متولد شد. «رهی معیری» تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران به پایان برد. آنگاه وارد خدمت دولتی شد و در مشاغلی چند خدمت کرد. از سال 1322 به ریاست کل انتشارات و تبلیغات وزارت پیشه و هنر (بعدا وزارت صنایع) منصوب گردید. پس از بازنشستگی در کتابخانه سلطنتی اشتغال داشت. در آغاز شاعری، در انجمن ادبی حکیم نظامی که به ریاست وحید دستگردی تشکیل می شد شرکت جست و از اعضای مؤثر و فعال آن بود و نیز در انجمن ادبی فرهنگستان از اعضای مؤسس و برجسته آن به شمار می رفت. وی همچنین در انجمن موسیقی ایران عضویت داشت. اشعار رهی در بیشتر روزنامه ها و مجلات ادبی نشر یافت و آثار سیاسی، فکاهی و انتقادی او در روزنامه باباشمل و مجله تهران مصور چاپ می شد. در شعرهای فکاهی و انتقادی از نام مستعار «زاغچه»، «شاه پریون»، «گوشه گیر» و «حق گو» استفاده می کرد. رهی معیری که در سال 1347 خورشیدی در تهران طی یک بیماری در 59 سالگی درگذشت. وی در گورستان ظهیرالدوله شمیران مدفون گردیده است.

 

 

عنوان:دیوان رهی معیری (سایه عمر)
نویسنده:رهی معیری
زبان:فارسی
فرمت:PDF
تعدادصفحات:100
حجم:397 کیلوبایت

دانلود کتاب همان که خودت می دانی

محسن بازدید : 483 19 / 11 / 1391 نظرات ()

مجموعه شعرهمان که خودت می دانی

در این پست مجموعه شعر سپید به نام "همان که خودت می دانی" از آقای پوریا رحمتی نژاد را آماده کرده ایم. برای دانلود این مجموعه شعربه ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 

 

عنوان:همان که خودت می دانی
نویسنده: پوریا رحمتی نژاد
زبان: فارسی
فرمت:PDF
تعدادصفحات:54
حجم:350 کیلوبایت

دانلود کتاب دروغ های مقدس

محسن بازدید : 439 13 / 11 / 1391 نظرات ()

کتاب دروغ های مقدس

دروغهای مقدس از حامد ابراهیم پور درسال ۱۳۸۸ به عنوان برگزیده مشترک جایزهٔ شعر قیصر امین پور کتاب سال شعر جوان و نامزد نهایی کتاب سال جایزهٔ شعر خبرنگاران انتخاب شد. حامد ابراهیم پور در ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۵۹ در تهران متولد شد. تحصیلات دانشگاهی خود را از سال ۱۳۷۷ دررشته حقوق دانشگاه تهران ادامه داد و کارشناسی ارشد در رشته حقوق عمومی می‌باشد.

 

 

عنوان:دروغ های مقدس
نویسنده:حامد ابراهیم پور
زبان:فارسی
فرمت:PDF
تعدادصفحات:132
حجم:478 کیلوبایت

دانلود کتاب آموزش مداحی

محسن بازدید : 600 22 / 10 / 1391 نظرات ()
نام کتاب: آموزش اصول و فنون مداحی
نویسنده: قاسم رضایی
تعداد صفحات: 58
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسی

توضیحات:
تشیع آئین محبت است و مداحان كه پیوسته مناقب اهل بیت (علیهم السلام) خواننده و به ذكر و فكر ایشان اوقات گذارنند. دوستدارترین خلق باشند. به نسبت خاندان و هر چند محبت بیش باشد مناسب بیشتر باشد و چندان كه مناسبت بیش باشد قرب و نزدیكى بدیشان بیش باشد. سلسله جامعه مداح به دعبل ها و كمیت ها و حمیرى ها و مداحان بزرگ در طول تاریخ شیعه مى رسد . پس شجره و سلسله مداحى. سلسله اى طولانى وطیبه از زمان ائمه اطهار علیهم السلام است. کتاب آماده شده به آموزش اصول و فنون مداحی می پردازد.

دانلود کتاب کارگاه آموزش شعر و ادبیات فارسی

محسن بازدید : 689 16 / 10 / 1391 نظرات ()
نام کتاب: کارگاه آموزش شعر و ادبیات فارسی
نویسنده: علی جعفری محمدی
تعداد صفحات: 230
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسی

توضیحات:
زبان فارسي پيشينه اي كهن و سابقه اي درخشان دارد و در طول ادوار تاريخ نام نويسندگان و شاعران بزرگ فارسي زباني به چشم ميخورد كه آثار فاخر آنان در كالبد زبان براي هميشه ماندگار باقي خواهد ماند. كتاب پيش رو جهت آشنايي شما با دستور زبان فارسي ، آرايه هاي ادبي و اصول و قوانين شعر فارسي تهيه گرديده است كه اميدواريم بتواند پاسخگوي نياز شما باشد.

دانلود کتاب لیلی و مجنون نظامی گنجوی

محسن بازدید : 761 14 / 10 / 1391 نظرات ()

نام کتاب : لیلی و مجنون

شاعر : نظامی گنجوی

نام وی الیاس و لقب یا تخلص وی (چنانکه خود در آغاز لیلی مجنون به آن اشاره کرده )نظامی است .
نام پدرش یوسف نام جدش “”ذکی”" و نام جد اعلایش “موید” بوده و سه همسر و یک فرزند به نام محمد داشته است. زاد بوم نظامی را شهر گنجه و اجدادش اهل تفرش گفته اند. نظامی گنجوی

نظامی مانند اغلب اساتید باستان از تمامی علوم عقلی و نقلی بهره مند و در علوم ادبی و عربی کامل عیار و وادی عرفان و سیر و سلوک راهنمایی بزرگ و در عقاید و اخلاق ستوده پایند و استوار و سرمشق فرزندان بشر بوده و در فنون حکمت از طبیعی و الهی و ریاضی دست داشته و گویند که اگر وارد مرحله شاعری نبود به تدریس تالیف علوم حکیمانه می پرداخت و ردیف بزرگان حکمت و فلسفه به شمار می آمد….

دانلود کتاب پی دی اف لیلی و مجنون نظامی گنجوی

دانلود کتاب هفت پیکر یا بهرامنامه اثر نظامی گنجه‌ای

محسن بازدید : 593 12 / 10 / 1391 نظرات ()

نام کتاب : هفت پیکر یا بهرامنامه

شاعر : نظامی گنجوی

نظامی گنجه‌ای (گنجوی)، جمال‌الدین ابومحمّد الیاس بن یوسف بن زکی متخلص به نظامی (زادهٔ ۵۳۵ در گنجه – درگذشتهٔ ۶۰۷-۶۱۲) شاعر و داستان‌ سرای ایرانی، ایرانی‌تبار و پارسی‌گوی قرن ششم هجری (دوازدهم میلادی)، که به‌عنوان پیشوای داستان ‌سرایی در ادب فارسی شناخته شده ‌است.

هفت پیکر یا بهرامنامه چهارمین منظومه نظامی از نظر ترتیب زمانی و یکی از دو شاهکار او ( با خسرو و شیرین ) از لحاظ کیفیت است. این دفتر را از جهت ساختار کلی و روال داستانی می‌توان بر دو بخش متمایز تقسیم کرد:

یکی بخش اول و آخر کتاب درباره رویدادهای مربوط به بهرام پنجم ساسانی از بدو ولادت تا مرگ رازگونه او، که بر پایه روایتی تاریخ گونه است؛ و دیگری بخش میانی که مرکب از هفت حکایت یا اپیزود از زبان هفت همسر او و از زمره حکایات عبرت انگیزی است که دختران پادشاهان هفت اقلیم (مطابق تقسیم قدما) برای بهرام نقل می‌کنند.

کتاب هفت پیکر یا بهرامنامه نظامی گنجوی

این منظومه آمیزه‌ای از جنبه حماسی و غنایی است، بدین معنی که بخش هفت گنبد تماما دارای روح غنایی و تخیل رمانتیک است ولی بخش تاریخی گونه، اگر چه سعی شاعر بر ترسیم چهره‌ای حماسی برای بهرام بوده، آمیزه‌ای از جنبه حماسی و عناصر غنایی است.

در هفت پیکر زمین و آسمان و جلوه‌های جمال این دو با هم پیوند می‌یابد:

از یک سو هفت گنبد است ساخته بر زمین و هفت روز و هفت رنگ و هفت اقلیم و هفت عروس که جملگی زمینی است، و از سوی دیگر نظیره قرار دادن اینها با «هفت»‌های آسمانی (چون هفت سیاره و هفت فلک)، و واسطه این دو با همدیگر گنبدی است که چرخ زنان آهنگ عروج به گنبد دوار دارد.

هفت پیکر ستایش داد و رفق، و نکوهش ستم و بیراهی است.

در پایان نامه هفت پیکر حکیم درباره کتاب می فرماید:
مصرعی زر و مصرعی از در         تهی از دعوی و ز معنی پر
تا بدانند کز ضمیر شگرف         هر چه خواهم دراورم به دو حرف

دانلود کتاب مجموعه اشعار ستاره سوخته

محسن بازدید : 482 25 / 09 / 1391 نظرات ()

مجموعه اشعار ستاره سوخته

در این پست برای شما کاربران گرامی کتاب مجموعه اشعار ستاره سوخته را اماده کرده ایم که در دو فرمت جاوا و پی دی اف می باشد. برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

 

عنوان:مجموعه اشعار ستاره سوخته
زبان:فارسی
نویسنده:صفورا ته کر
فرمت:Java.PDF
تعدادصفحات:168
حجم:500 کیلوبایت

تعداد صفحات : 2

برترینها
اطلاعات کاربری
موضوعات

 • کارشناسی
 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • دکتری
 • دانلود ای بوک
 • فروشگاه محصولات آموزشی
 • آزمون های آزمایشی
 • دانلود کتاب های مدرسه (کتاب درسی)
 • مجله الکترونیکی
 • برنامه های صدا و سیما
 • المپیاد ها
 • سوالات امتحان نهایی
 • نرم افزار