close
تبلیغات در اینترنت
اخبار و رویداد ها
loading...

کنکور ، دانلود سوالات کنکور

اخبار و رویداد ها

اخبار کنکور
آخرین ارسال های انجمن

دحتری که قانون کنکور را تغییر داد

محسن بازدید : 629 16 / 02 / 1395 نظرات ()

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم: از این به بعد‌ تاثیر سابقه تحصیلی د‌رکنکور عبارت خواهد‌ بود‌ از نمرات تعد‌اد‌ی از د‌روس د‌وره متوسطه د‌وم و پیش‌د‌انشگاهی

 

شکایت یک د‌ختر، بالاخره کار خود‌ش را کرد‌. بهمن ‌‌سال گذشته بود‌‌‌ که شکایت یک شهروند‌‌‌ د‌‌‌رباره تاثیر ٢٥‌د‌‌‌رصد‌‌‌ی نتایج امتحانات نهایی و سوابق تحصیلی به د‌‌‌یوان عد‌‌‌الت اد‌‌‌اری و رأی این د‌‌‌یوان به نفع او، خبرساز شد‌‌‌. ماجرا تا همین د‌یروز اد‌امه د‌اشت و همه چشم به مجلس د‌اشتند‌ تا ببینند‌ تصمیمش د‌راین‌باره به نفع رأی د‌یوان عد‌الت اد‌اری می‌گیرد‌ یا به نفع رأیی که قبل از این د‌ر شورایعالی سنجش به ریاست وزیر علوم گرفته شد‌ه و براساس آن نمرات امتحانات نهایی بر نتیجه کنکور، تاثیر ٢٥‌د‌رصد‌ی د‌اشت.

 

توصیه جوان‌ترین و مسن‌ترین کنکوری امسال

محسن بازدید : 604 19 / 03 / 1394 نظرات ()

جوان‌ترین و مسن‌ترین داوطلب کنکور سراسری سال ۹۴، استراحت و مطالعه آرام در روزهای پایانی مانده به کنکور را به داوطلبان توصیه می‌کنند.

تقویم آزمونی کنکور 94 منتشر شد: تغییر زمان ثبت‌نام کنکوری‌ها

محسن بازدید : 252 24 / 08 / 1393 نظرات ()

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام جزییات تقویم آزمونی کنکور 94 ، گفت: ثبت‌نام آزمون سراسری سال 94 از 19 تا 28 بهمن ماه 93 از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش انجام می‌شود.

کنکور تا سال 97 برگزار می شود

محسن بازدید : 207 23 / 08 / 1393 نظرات ()

 

مشاورعالی و سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آخرین وضعیت حذف کنکور سراسری گفت: مطابق قانون، کنکور دانشگاه ها باید تا سال 90 حذف می شد اما با شرایط فعلی، تا سال 97 کنکور برگزار خواهد شد.

دانلود دفترچه راهنمای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 1393

محسن بازدید : 303 06 / 09 / 1392 نظرات ()

دانلود محدوده بندی آزمون های آزمایشی قلمچی سال تحصیلی 92-93

محسن بازدید : 375 02 / 08 / 1392 نظرات ()

دانلود محدوده بندی آزمون های آزمایشی گزینه دو سال تحصیلی 92-93

محسن بازدید : 428 02 / 08 / 1392 نظرات ()

تمديد ثبت‌نام رشته‌هاي بدون آزمون دانشگاه آزاد تا 10 شهريور

محسن بازدید : 408 02 / 06 / 1392 نظرات ()

ثبت‌نام رشته‌هاي بدون آزمون و انتخاب رشته‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي تا 10 شهريورماه تمديد شد.

دکتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر گفت: داوطلباني که تاکنون نتوانسته‌اند در رشته‌هاي بدون آزمون ثبت‌نام کنند يا موفق به انتخاب رشته‌هاي با آزمون اين دانشگاه نشده‌اند، فرصت دارند تا 10 شهريورماه نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

 

وي تاکيد کرد: متقاضيان هر چه سريع‌تر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند تا در روزهاي پاياني دچار استرس و نگراني نشوند.

 

رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد افزود: داوطلبان رشته‌هاي با آزمون 20 رشته محل، داوطلبان ادامه تحصيل در مقطع کارداني بدون آزمون يک رشته محل و متقاضيان مقطع کارشناسي پيوسته 10 رشته محل را مي‌توانند انتخاب و در سايت www.azmoon.org ثبت‌ کنند.

 

مشاور رياست دانشگاه آزاد به داوطلباني که در آزمون شرکت کرده‌اند، توصيه کرد: علاوه بر انتخاب در رشته‌هاي با آزمون، براي ثبت‌نام در بدون آزمون نيز اقدام کنند تا شانس ادامه تحصيل آنها بيشتر شود.

 

رييس مرکز آزمون گفت: داوطلبان مي‌توانند در صورت مواجه‌شدن با هر سئوال يا ابهامي به سايت www.azmoon.org و www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند و در قسمت پرسش و پاسخ، سئوال خود را مطرح کنند يا به آدرس الکترونيکي porsesh@azmoon.net ايميل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ گويند و همچنين تا پايان اين تاريخ کارشناسان ستاد تلفني نيز به صورت شبانه‌روزي در مرکز حضور دارند و پاسخگوي سئوالات داوطلبان هستند.

فهرست کتب منبع سوالات کنکور 93 منتشر شد

محسن بازدید : 577 26 / 05 / 1392 نظرات ()

فهرست منابع آزمون سراسري سال 93 منتشر شد.

 

به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فهرست کتب منبع سوالات آزمون سراسري سال 92 از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org اعلام شد.

 

بر اساس اين گزارش فهرست اين کتب در گروه‌هاي آزمايشي مختلف به شرح زير است:

انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد تا پايان مرداد ادامه دارد

محسن بازدید : 368 21 / 05 / 1392 نظرات ()

به گزارش خبرنگار مهر، انتخاب رشته هاي کارداني ناپيوسته رشته هاي گروه علوم پزشکي و کارشناسي پيوسته رشته هاي پزشکي و غيرپزشکي از 17 مرداد آغاز شده و تا پايان ماه جاري در سامانه www.azmoon.org ادامه دارد.

داوطلبان مي توانند با توجه به کارنامه خود که از طريق سايت سازمان سنجش دريافت کرده اند، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

پذيرش دانشجو در انتخابهاي 20گانه داوطلبان صرفاً با اولويت نمره کل خواهد بود و درج يک رشته/محل در انتخاب اول مزيت رقابتي را براي داوطلبان به همراه نخواهد داشت.

به گزارش مهر، فرايند انتخاب رشته با آزمون سازمان سنجش تا 22 مرداد ادامه دارد.

آزمون سخت و آسان براي کنکورهاي سال هاي بعد

محسن بازدید : 439 20 / 05 / 1392 نظرات ()
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تلقي حذف کنکور يک اشتباه است و مهمترين نکته قانون سنجش و پذيرش دانشجو اين است که در طي پنج سال 85 درصد ظرفيت آموزش عالي به پذيرش صرفا با سوابق تحصيلي اختصاص مي يابد. 
 

دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تقريبا ً تمام مواد مورد نظر در طرح سنجش و پذيرش دانشجو به تصويب مجلس رسيد. در نهايت آنچه مصوب شد يک ايده بود که روش هاي پذيرش دانشجو بر اساس ميزان تقاضا تعيين شود و سه نوع ارزشيابي در قانون ديده شد. 

زمان اعلام نتايج آزمون ارشد92

محسن بازدید : 423 20 / 05 / 1392 نظرات ()

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور  از اعلام نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد 92 در هفته اول شهريور خبر داد و با بيان اينکه آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 92 در روزهاي 18 تا 20 بهمن 91 با رقابت 741 هزار و 232 داوطلب حاضر در جلسه آزمون برگزار شد، گفت: از اين تعداد 362 هزار و 938 داوطب در اين آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

 

به گفته وي گزينش نهايي در کليه کد رشته‌هاي تحصيلي بر اساس 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسي و سهميه داوطلبان انجام مي‌شود.

زمان آغاز ثبت نام هاي بدون آزمون دانشگاه علمي کاربردي

محسن بازدید : 381 20 / 05 / 1392 نظرات ()

ثبت نام دوره هاي کارشناسي حرفه‌اي و مهندسي فناوري (کارشناسي ناپيوسته) مهر 92 بدون آزمون دانشگاه جامع علمي کاربردي از روز سه ‏شنبه 22 مرداد آغاز مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، پذيرش دوره‌ هاي کارشناسي حرفه‌ اي و مهندسي فناوري (کارشناسي ناپيوسته) در 275 رشته، 1720 کد رشته محل، 388 مرکز آموزش علمي کاربردي، 31 استان و 140 شهر در سراسر کشور با ظرفيت جذب 66000 نفر انجام مي‌پذيرد.

متقاضيان تنها از طريق سامانه سازمان سنجش مي توانند نسبت به ارسال درخواست خود اقدام کنند.

پذيرش در دوره‌هاي کارشناسي حرفه‌اي و مهندسي فناوري (کارشناسي ناپيوسته) بر اساس معدل کل فوق ديپلم، با توجه به اولويت‌هاي بومي و غير بومي، سهميه شاغل، آزاد و ايثارگر انجام مي‌شود و معافيت تحصيلي به پذيرفته‌ شدگان اين دوره‌ها تعلق مي‌گيرد. 

رتبه‌هاي برتر کنکور سربازي خودراهم در دانشگاه تهران مي‌گذرانند

محسن بازدید : 409 16 / 05 / 1392 نظرات ()

رتبه‌هاي برتر آزمون سراسري،‌ خدمت نظام وظيفه خود را به عنوان دانشجوي امريه در دانشگاه مي‌گذرانند.

 

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدرضا تقي دخت مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل دانشکده فني دانشگاه تهران با اعلام اين خبر، گفت: بر اساس توافق انجام شده، رتبه‌هاي برتر کنکور که جزو برترين دانشجويان کشور هستند، پس از دوره آموزشي، دوره سربازي خود را به عنوان دانشجوي امريه در دانشکده فني دانشگاه تهران مي‌گذرانند.

 

وي افزود: اين موضوع باعث جلوگيري از افت تحصيلي دانشجويان نخبه کشور و ادامه فعاليت‌هاي علمي آنها در رشته تحصيلي خود در دانشگاه است و همه رتبه‌هاي برتر (يک تا 100 آزمون سراسري) که دانشکده فني دانشگاه تهران را انتخاب کنند، به عنوان دانشجوي امريه معرفي خواهند شد.

 

مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل دانشکده فني دانشگاه تهران افزود: هم اکنون اين طرح به صورت کامل، تنها در دانشگاه تهران در حال اجراست.

انتخاب 20 کد رشته محل در انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد

محسن بازدید : 344 16 / 05 / 1392 نظرات ()

دکتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر به روابط عمومي مرکز آزمون گفت: هر داوطلب در انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي مي تواند بر اساس علاقه 20 رشته/محل را از يک مجموعه امتحاني انتخاب و در سايت ثبت نمايد.

دکتر اقبالي درخصوص نحوه گزينش افزود: نحوه گزينش علمي داوطلبان صرفاً براساس نمره کل در زير گروه متناسب با رشته انتخابي سنجيده مي شود، لذا انتخاب اول مزيت رقابتي براي داوطلبان ايجاد نخواهد کرد. رئيس مرکز آزمون خاطرنشان کرد: 20 انتخاب هر داوطلب به طور همزمان مورد بررسي و ارزشيابي قرار مي گيرد و لذا براي انتخاب رشته امسال، رشته هاي ستاره دار وجود ندارد.

تعداد صفحات : 6

برترینها
اطلاعات کاربری
موضوعات

 • کارشناسی
 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • دکتری
 • دانلود ای بوک
 • فروشگاه محصولات آموزشی
 • آزمون های آزمایشی
 • دانلود کتاب های مدرسه (کتاب درسی)
 • مجله الکترونیکی
 • برنامه های صدا و سیما
 • المپیاد ها
 • سوالات امتحان نهایی
 • نرم افزار